Melyik BenQ grafikai monitort válasszam?
A BenQ az utóbbi években intenzív terjeszkedésbe kezdett a grafikai monitorok piacán is, melyet mi itt most főként gyűjtőfogalomként használunk a kreatív iparágakban dolgozók számára készülő munka monitorokra. Érkezz a fotósok, grafikusok, videósok vagy éppen az építészek, CAD mérnökök világából, mindegyikre kínál valamit a gyártó. Az általunk forgalmazott BenQ monitorok mindegyike alkalmas professzionális munkavégzésre színmenedzselt környezetben és néhány munkanapos átfutási idővel, egyenesen a gyártó európai központi raktárából érkeznek megrendelés esetén.
Joggal merül fel a BenQ portfólióját most felfedező vásárlóban, hogy az ő igényeinek mely modell felelhet meg a legjobban. Ebben szeretnénk segítséget nyújtani, hogy a konkrét típus kiszemelése után már könnyebb legyen akár célirányosan monitor teszteket olvasgatni. Fontos megjegyezni, hogy a célcsoport megjelölések nem átjárhatatlanok egymás között! Egy főként videóra tervezett monitor ugyanúgy beválhat kiadványszerkesztésre, mint egy fotós monitor videóvágásra! Fektesd le a saját igényeidet színtér megjelenítés, elvárt csatlakozók vagy tanúsítványok tekintetésben és könnyebbé válik a kiválasztás!
BenQ SW321C Pro
A gyártó zászlóshajója a grafikai és fotós felhasználók számára, mely csúcsmodellhez méltó felszereltséget kapott. A nagy méretű (32″) 4K UHD panel nem csak a HDR10 szabványt támogatja, de rendelkezik CalMAN és Pantone tanúsítványokkal is. Színtér megjelenítésben sem kell szégyenkeznie, az sRGB 100%-át, AdobeRGB 99%-át és a DCI-P3 97%-át képes képernyőre küldeni.
BenQ PV3200PT Pro
A BenQ ezzel a modellel főleg a videósok kedvében szeretne járni, a panel mérete és felbontása ebben az esetben is 32″ és 4K UHD, azonban rendelkezik Rec.709 (100%) támogatással is. Ezt a monitort akkor javasoljuk, ha a Rec.2020 szabvány szerinti videós utómunkálatokra még nincs szükség. A monitor Technicolor tanúsítvánnyal lett ellátva.
BenQ SW271 Pro
Nem kérdéses, hogy ez jelenleg a BenQ talán legkiválóbb ár-érték aránnyal rendelkező monitorja, méretben ugyan elmarad a csúcsmodell SW321C-től, de cserébe jelentősen olcsóbb és tudásban szinte hajszálpontosan ugyanazt kínálja. Zászlóshajó teljesítmény egy kicsit kisebb csomagolásban, így lehetne összefoglalni az SW271 Pro lényegét.
BenQ PV270 Pro
Ismét egy főként videósoknak szánt monitor, mely a PV3200PT Pro-hoz hasonlóan rendelkezik Technicolor tanúsítással és a felszereltsége is a nagyobb testvérhez hasonló, azonban a kisebb (27″) panel mellé a költséghatékonyság kedvéért egy QHD (2K) felbontású panel jár.
BenQ SW270C Pro
Ennél a monitornál ismét egy olcsósítási kísérletet látunk a gyártó részéről. Az imént már ár-érték bajnoknak kikiáltott SW271 Pro-val azonos méretet és felszereltséget kapott, azonos tanúsítványokkal rendelkezik és színtér megjelenítésben is fej-fej mellett haladnak, viszont a panel felbontása 4K UHD helyett csupán QHD (2K). Még így is nagyobb felbontást ad a standard Full HD-hoz képest!
BenQ SW240
Ez jelenti most a teljesen belépő szintet a valóban professzionális grafikai monitorok világába. Ez persze kompromisszumokkal jár, hiszen a monitor képátlója mindössze 24″ és felbontása 1920×1200 (ami 16:10 képarányt jelent). Amin viszont nem spóroltak, az a színtér megjelenítés: sRGB 100%, AdobeRGB 99% és DCI-P3 95% értékekkel találkozunk.